top of page

מטרות התרגול

מבנה האדם

אמנות הנוכחות

אמנות הפיתוי

תנועה

Movement

הגות

Philosophy

מחקר עצמי

Self-Research

ההרגעות

נושא ההרגעות נמצא במודעות כיום ומדובר, ברפואת הנפש, בספרות המקצועית, בעבודת הגוף כגון יוגה, בשיטות ריפוי ועוד. עם זאת, על אף השימוש התכוף בקונספט וחשיבותו, הוא נשאר לרוב כרעיון כללי. 
חשוב להבין שההרגעות אינה קונספט רעיוני, אלא מצב הניתן לכימות ומדידה ומתבטא באדם בשלוש רמות:

1) גוף- רמה פיזית:

מתחים, כאבי שלד ושרירים, דפוסי מנחי גוף, נוקשות ומוגבלות בתנועה ופתולוגיות שונות, הנם תוצר של מתח שרירי/עצבי יום-יומי מתמשך אשר איננו ערים לו.
מתח זה משפיע על היציבה והנשימה, וגורם לתסמינים רבים אשר מובילים לעייפות ולחוסר ויטאליות.

הרגעות פיזית - הודות לתרגול של נשימה (פראניאמה) ותנועות, לומד הגוף להירגע ולחזור למנח מאוזן ונכון עבורו. באופן טבעי משתחררים מתחים, פוטנציאל טווח התנועה גדל ומתקבלת תחושה של ויטאליות.  
 

2) רמה רגשית:

ברמה הרגשית נגרם מתח מתפיסה פנימית מעוותת של המציאות: תפיסה מתמשכת של הישרדות. תפיסה זו של F.F.F (להילחם, לברוח, לקפוא) לרוב באה לידי ביטוי גם כשאין בה צורך, ומציפה את האדם באדרנלין וקורטיזול. כתגובה, ממשיך האדם לחוות חלקים מהיום-יום כמאבק ומלחמה, כשלמעשה, קיימות עבורו אפשרויות חדשות, נוספות.

הרגעות ברמה הרגשית - היא תזוזה ממעגל הריאקטיביות:

היפותלמוס-אמיגדלה-קורטיזול-תגובתיות (F.F.F), אל עבר מצב פרואקטיבי. שינוי זה מתאפשר הודות ללמידה והתמקמות מחודשת ביחס לגירוי. דבר שמאפשר ראיה חדשה ורוגע.

3) רמה שכלית:

במשך היום, בזמן ערות, גלי המוח שלנו נעים בין בטא2 לבטא1.  בטא2 גבוה, נתפש כמצב סטרס, מצב בו אנו לרוב בתגובתיות, "יורים" תשובות מוכנות מראש, תשובות חזרתיות המבוססות על ניסיון העבר שלנו. במצב זה אנו למעשה משתמשים בחלק מסוים של מוחנו, שהנו בעל רפרטואר של תשובות מוגבלות.

הרגעות ברמה השכלית - כדי להצליח לתת תשובות מתאימות תוך רגישות לסיטואציות שונות, עלינו ללמוד לגשת לחלקים נוספים של מוחנו. כדי לתקשר עם חלקים אלו, נדרשים תנאים ידועים: להירגע. משמע, לדעת להנמיך את תדירות גלי המוח לגלי בטא1/ אלפא/ תטא. במצב זה נוצרים תנאים לחיבורים בין המיספרות המוח, המעניקים לנו יכולת לתת תשובות בעלות ראייה מעמיקה, אשר משפיעות עלינו ועל הסובב אותנו באופן הרמוני.

כעת אנו מבינים שההרגעות אינה רעיון מופשט, אלא פעולה יישומית נלמדת, תפקוד המתבסס על תקשורת פנימית טובה עם החלקים השונים בתוכנו: הגוף, הרגש והמחשבה.

תקשורת פנימית זו מעניקה פירות חשובים, ביניהם רגישות גדולה יותר אשר מאפשרת לנו לראות, לשמוע ולחוש בדברים שבתוכנו ושמחוצה לנו, אשר מוסתרים מאתנו במצב של לחץ, עקב "הרעש" והתגובתיות בהם אנו נמצאים. 
הרגישות הזו מאפשרת להיכנס למצב של "המתח הנכון". המתח הנכון הנו מיומנות: להפיק את המאמץ המינימלי, כדי לקבל את מלוא התוצאה אליה אנו שואפים.

ההרגעות הנה צעד בסיסי ומהותי לעבר מימוש שאיפות ליבנו, המפיקות התפתחות ואבולוציה.
 

פתיחת קבוצה חדשה

"הרגע, התבונן, היה מאושר"

 

 

 

בקרוב נפתחת

קבוצת סו-הא חדשה

לפרטים והצטרפות: 

052-482-3540

(לי)

option1.png
bottom of page