top of page
עותק של הצעות ולוחות השראה לעיצוב איכארד לאחר פידבק דרור.pptx copy.jpg

הירגע, התבונן, היה מאושר
 

פתיחת מסלול 2022/23

המסלול ״הרגע, התבונן, היה מאושר״, הוא מסלול לפיתוח מודעות עצמית וגדילה אישית, המועבר מאז שנת 2005, מעל ל- 15 שנים.

זהו מסלול לימודים מובנה, בן 9 חודשים, המהווה את הבסיס לתרגול הסוהא ולהבנת הלימוד שעליו התרגול מושתת.

הלימוד עליו מתבסס המסלול הנו עתיק, וכולל לימוד פילוסופיה ותרגולים פרקטיים אשר חושפים את התלמיד למבנה הפנימי של האדם והאספקטים השונים המנווטים את חייו.

 

המסלול נפתח אחת לשנה, ומקנה למשתתפים בו כלים משני חיים: רעיונות, תרגילים, פרקטיקות והתנסויות חשובות, שילוב מיוחד המוביל לשינוי הווייתי ומהותי, מעבר ללמידה תיאורטית.

 

הפירות מהתרגול כוללים שחרור מפחדים, מגבלות, לחץ והתפרצויות, ומעניק יכולת הכלה, פרספקטיבה חדשה על החיים ואנרגיות מחודשות למצוא ולהגיע עם פתרונות חדשים לסיטואציות השונות בחיינו.

על

המסלול

istockphoto-1157205177-612x612.jpeg

התרגול מכוון ומעוצב כך שלאורכו מפתחת בתוכנו בהירות לגבי מה אנו באמת רוצים בחיינו, ובעקבות בהירות ביחס לייעוד שלנו, מוביל לשחרור מבלבול ומרדפי שווא.

 

עם תהליך ההיכרות המחודש עם עצמנו, נהפוך ליותר מכילים, התקשורת עם החברים, בני הזוג, המשפחה ישתפרו.

 

לאחר כל אימון נצא עם אנרגיה, חיות, קלילות, ברגש ובמחשבה והתלהבות חדשה לחיים.

 

תודות לאיזון ולרוגע שנוצר בנו, הגוף יהיה חסין ובריא.

 

ככל שנעמיק פנימה נגלה שיש בתוכנו מקום קבוע, בלתי משתנה אשר יכול להעניק לנו בכל רגע לנו שקט, אושר, ואינטואיציה עמוקה לגבי הבחירות בחיינו. זהו מקום שבו נוכל לטעון עצמנו באנרגיה מחודשת, באהבה והודיה.

 

המסלול יאפשר לנו למצוא את הדרך למקום פנימי זה בתוכנו ללא תלות בגורמים חיצונים.

איך זה

עובד?

istockphoto-1183896398-612x612.jpeg
 • מה התוצאות הצפויות של המסלול?
  המסלול נועד לפתח תפקודים חדשים המעניקים חופש, עוצמה ויכולת הכוונה והנעה עצמית. תלמידים המשתתפים במסלול מעידים על שנוי קונקרטי בחייהם, שבא לידי ביטוי ביכולת לתקשורת הרמונית עם עצמנו ועם הסביבה, יכולת להתחבר למוטיבציה פנימית עמוקה ולפתח יכולת עשייה שמאפשרת השגת מטרות אישיות בכל שדות החיים: משפחה, קריירה, גוף, רוח, חברים, קהילה וכו׳. המסלול מתמקד בהקניית כלים מעשיים ובפיתוח יכולת התבוננות פנימית המעניקה בהירות מחשבתית. מתוך אלה מתפתחת הבנה עמוקה יותר של עצמנו והסובבים אותנו. אלה מובילים להשגת שינוי הרמוני ומהותי בחיינו.
 • תוך כמה זמן אני צפוי לראות שינוי בחיי עם הצטרפותי למסלול?
  תוך 3-6 חודשים, המתאמן יתחיל לראות, להבין את עצמו והסביבה שלו באופן חדש שיאפשר לו לנווט את חייו בכיוון שאליו הוא שואף. בחלון זמן זה, צפוי התלמיד לראות תוצאות בארגון העולם הפנימי שלו, כמו גם פידבק אובייקטיבי מהסביבה המעיד על השינוי.
 • למי מיועד המסלול?
  המסלול מיועד לאלו המעוניינים להקדיש משאבים באיכות החיים שלהם, ומחפשים חיים בעלי משמעות ויעוד. המסלול דורש השקעת זמן ולקיחת אחריות אישית, ומיועד לאלה המוכנים לראות את עצמם בעיניים חדשות.
 • מה המבנה של המסלול?
  זהו מסלול בן 9 חודשים, המחולק לשולשה סמסטרים של 3 חודשים כל אחד. כל סמסטר מוקדש ללימוד מקבץ רעיונות מרכזי, פרקטיקות ותרגילי בית המסייעים במחקר העצמי, במיקוד ובבחירת מטרות. תרגילים אלה הכרחיים בהפנמת השינוי והאינטגרציה שלו בחיי היומיום בצורה הרמונית ומועילה. . המסלול כולל: - מפגש של 3 שעות המתקיים אחת לשבוע ומהווה את הבסיס ללימוד ולתרגול המפגשים הללו כוללים תרגול פיזי, פרקטיקות של תנועה מודעת, מדיטציה, טכניקות פראניאמה- נשימה, לימוד רעיונות פילוסופים, פרקטיקות שונות לפיתוח תפקודים חדשים. המפגשים מתנהלים באופן משולב של עבודה אישית עם עבודה בקבוצה. - כל תלמיד המצטרף למסלול מצוות למלווה אישי שמטרתו לתמוך בתלמיד לאורך המסלול - מפגשים אישיים המסייעים בהתוויית המסלול האישי של כל תלמיד, ביחס למטרות אשר קבע לעצמו המסלול דורש השקעה של זמן, מעבר למפגשים הפרונטליים, עבור למידה וביצוע התרגילים.
 • איך אדע שהמסלול הזה מיועד עבורי?
  המסלול אינו מיועד לכל אחד ודורש מוכנות והשקעה משני הצדדים. לכן, תלמידים שמעוניינים להירשם למסלול מתבקשים לעבור תהליך לימוד והערכה. תהליך ההרשמה חשוב עבור המתאמן, המורה והתומכים, ומיועד לעזור לך להבין האם המסלול הנו מועיל עבורך. תהליך ההרשמה למסלול כולל שלושה שלבים: מפגש פרספקטיבי 1 – מפגש הקדמה, אשר נותן פרספקטיבה על הרעיונות של הלימוד מפגש פרספקטיבי 2- מפגש הקדמה שני, אשר מתמקד בתוצאות הצפויות של הלימוד ובמבנה המסלול מפגש אישי- מפגש הערכה אישי שבו יוכל המועמד לשוחח עם אחד התומכים של הקורס, לשאול ולענות על שאלות אשר יכוונו אותו לבדוק האם המסלול מתאים ונכון עבורו. לאחר המפגש האישי, יתאפשר למתאמן להצטרף במידה ויהיה מעונין וימצא שהקורס יתאים תהליך ההרשמה וההערכה אינו עולה כסף ופתוח לכל מי שמעוניין.
 • כמה זה עולה?
  המסלול מורכב משלושה סמסטרים של 12 מפגשים כל אחד. המחיר לסמסטר / 12 מפגשים הוא 1800 ש״ח התשלום הוא על הסמסטר כולו. בתום כל סמסטר יוכל התלמיד לבחור האם להירשם לסמסטר שאחריו. לו.
 • מה קורה אחרי שסיימתי את המסלול?
  לתלמידים המסיימים את המסלול, תפתח דלת להצטרף לאימוני הסוהא המתקדמים. אימונים אלו כוללים לימוד עוצמתי ומעמיק, אשר מאפשר את המשך הפיתוח ההרמוני של האדם ברמה הפיזית, הרגשית והשכלית.
 • מי מלמד את הסוהא?
  דרור נוה, בעל תואר Dip.Ac ברפואה סינית וניסיון עשיר בטיפול והוראה, מתאמן ארבעים שנה באומנויות לחימה ומלמד. ​ לאחר שרותו הצבאי למד "במכללה לרפואה משלימה" דיקור ושיאצו. בתום לימודיו נסע לסין במטרה ללמוד את הרפואה הסינית לעומק. שם שהה מספר חודשים בהונג-קונג, אצל מאסטר וראש שיטה בקונג-פו, אשר אימן אותו באופן אישי. ​ עם שובו לארץ, הרצה בתחומי פילוסופיה סינית, פיזיונומיקה, ושיאצו במוסדות אקדמיים ומכללות שונות, ביניהם: אוניברסיטת חיפה, "המכון לאקולוגיה אנושית", "תמורות ת"א", ועוד. בשנת 2000 פתח קליניקה בחיפה, בה הוא משלב טיפול בשיטות שונות. משנת 2003 מקדיש דרור נוה את מירב מרצו בבית הספר הבינלאומי למודעות עצמית. ​ לאחר שהייה של כשלוש שנים באיטליה, בהן הדריך את אמנות הסוהא למאות אנשים וקבוצות מכל העולם, הוא חולק את הכלים והרעיונות במסגרות מגוונות.
 • מיהם התלמידים שאני צפוי לפגוש במסלול?
  הקורס הנו בינלאומי בו עוקבים תלמידים ממדינות שונות, בשלבים שונים בחייהם. מה שמשותף לתלמידים במסלול הוא הרצון להעמיק את הקשר וההיכרות עם עצמם ליצירת חיים בעלי משמעות ועומק. התרגול מועבר גם בתרגום לאנגלית, איטלקית ורוסית
Lee Soha Testimony Designed purple
Idan Soha Testimony Designed
Ouzana Soha Testimony Designed
Ofer Soha Testimony Designed right

פרטים

נוספים

והרשמה

אנא מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם:

"המקום" - מרכז קריגר, רחוב אליהו חכים 6, כרמל מערבי, חיפה
 • Facebook

​© 2022 by Soha. All rights reserved

bottom of page